16 Ağu 2021

YÖK Sanal Fuarı’nda İTÜ ilk 10’da

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Covid-19 salgını dolayısıyla oluşabilecek riskleri de dikkate alarak üniversite adaylarının tercih edeceği programların yükseköğretim kurumları tarafından dijital ortamda tanıtılması amacıyla sanal fuar düzenledi. Fuarda İstanbul Teknik Üniversitesi en çok ziyaret edilen ilk 10 üniversite arasında yer aldı.

Haber: İTÜ Medya ve İletişim Ofisi

İstanbul Teknik Üniversitesi Çevrimiçi Tanıtım ve Tercih Günleri kapsamında tüm dijital platformlarda yer alarak aday öğrencilere İTÜ’nün akademik kültürünü ve uluslararası görünümünü anlatmaya devam ediyor. Bu kapsamda, YÖK tarafından düzenlenen “Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2021”de İTÜ de yerini aldı.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

YÖK’ün koordinasyonunda 181 yükseköğretim kurumunun katılımıyla düzenlenen sanal fuarda yükseköğretim kurumlarından temsilciler, canlı tanıtım etkinlikleri yaptı, öğrenci adaylarıyla sesli ve görüntülü görüştüler. Her üniversitenin birden fazla temsilcisinin bulunduğu stantları ziyaret eden öğrenciler, merak ettikleri soruları yönelterek okul temsilcilerine danışma imkânı buldular.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar tarafından açıklanan verilere göre göre, standı en çok ziyaret edilen 10 üniversite sırasıyla; Ankara, Hacettepe, Marmara, Yıldız Teknik, Ege, Bursa Uludağ, Boğaziçi, Orta Doğu Teknik, İstanbul Teknik üniversiteleri ile İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa oldu.

YÖK’ün Sanal Fuarı’nı 501 bin kişi ziyaret etti

Öğrencilerin tercih sürecini kolaylaştırmayı amaçlayan ve yükseköğretim kurumlarını dijital ortamda bir araya getiren “Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2021”, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da öğrenci ve velilerin yoğun ilgisini çekti.

Üniversite yetkililerinin fuar sayesinde dijital ortamda kurumlarını tanıtma fırsatı bulduğuna işaret eden Özvar, “Sanal fuarımız, dört gün içinde 27 bin 288 kayıtlı kişi tarafından yaklaşık 131 bin 327 kez ziyaret edildi. 501 bin 131 sayfa ziyaretinin gerçekleştirildiği sanal fuarda yaklaşık 100 bin 245 stant ziyareti yapıldı,” bilgisini paylaştı.

 

 

 

 

İTÜ Ayazağa Kampüsü

Rektörlük Binası Maslak-Sarıyer / İstanbul

İTÜ Ayazağa Kampüsü Telefon

0212 285 30 30 (40 Hat)

İTÜ Ayazağa Kampüsü Fax

0212 285 29 10

İTÜ