14 Haz 2024

EELISA Avrupa Üniversitesi Yaz Okulu İTÜ’de

İTÜ’de EELISA Avrupa Üniversitesi kapsamında düzenlenen ilk yaz okulu olan “Platform Şehirciliği”, 5-7 Ağustos 2024 tarihlerinde İTÜ Ayazağa Kampüsünde gerçekleşecek. 4 AKTS kazanma fırsatı sunan yaz okuluna son başvuru tarihi 28 Haziran!

Haber: İTÜ Medya ve İletişim Ofisi

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), kurucuları arasında yer aldığı EELISA Avrupa Üniversitesi kapsamında ilk kez bir yaz okuluna ev sahipliği yapacak. EELISA üniversitelerinden yüksek lisans/doktora öğrencileri, doktora derecesini almasından itibaren en fazla 10 yıl geçmiş kariyerinin başındaki araştırmacılar ve dünyanın her yerinden profesyonellerin katılımına açık olan Platform Şehirciliği Yaz Okulu 5-7 Ağustos arasında Ayazağa Kampüsümüzde düzenlenecek.

Başvurular, 28 Haziran 2024’e kadar alınacak. Yaz okuluna bağlantıdaki kayıt formunu doldurarak başvurabilirsiniz.

Kayıt başvurusuna özgeçmiş ve en fazla 500 kelimelik niyet/motivasyon mektubu belgeleri eklenmelidir. 30 kişilik bir kontenjanı olan yaz okuluna kabul edilen başvuru sahipleri, 3 Temmuz 2024 tarihinde e-posta ile bilgilendirilecektir.

Katılımcılar 4 AKTS değerindeki EELISA Yaz Okulu'nda 4 ders, 2 konuk konuşmacı, 2 laboratuvar oturumu, 1 saha ziyareti, 1 vaka çalışması, 1 uygulamalı egzersiz ve 1 ekip aktivitesiyle uluslararası ve disiplinlerarası bir ortamda dijital platformların dünyasını tanıyacak ve şu sorulara yanıt arayacak:

●             Platform Şehirciliği nedir?

●             Dijital platformlar kentsel büyük veriyi nasıl analiz eder ve görselleştirir?

●             Dijital platformlar yapay zekâ kullanarak şehri nasıl okur ve kentsel mekâna müdahale eder?

●             Platformların yükselişi kentlerin sosyo-mekânsal pratiklerini ve hizmetlerini nasıl etkiler?

●             Veriye dönüştürme, platformlaştırma ve algoritmaların günlük kentsel yaşam üzerinde hangi etkileri vardır?

Yaz okulundan 4 AKTS fırsatı

Yaz okulunun 3 modülüne katılan ve her bir modülün değerlendirmelerinde başarılı olan katılımcılara İTÜ Eğitimde Mükemmeliyet Merkezi (İTÜ MEM) tarafından Katılım Belgesi verilecektir. EELISA kurumlarından katılan katılımcılar ayrıca EELISA Güven Belgesi (Credentials) alabilecektir. Katılım Belgesi alan öğrenciler 4 AKTS almaya hak kazanacaktır.

Bu yaz okulu, Aktif Öğrenme, Kitlesel Kaynak Kullanımı, Birlikte Geliştirme ve Yaşam Boyu Öğrenme yöntemlerini içeren İTÜ Yenilikçi Öğrenme İstasyonları Modeli’ne dayalı olarak benzersiz bir şekilde tasarlanmıştır. Yaz okulunun Öğrenme İstasyonu için tıklayınız. Öğrenme İstasyonu modeli ile ilgili daha fazla bilgi ise bağlantıdan elde edilebilir.

Yaz Okulu EELISA üniversitelerinden Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri için 300 avro, kariyerinin başındaki araştırmacılar (Doktora derecesini almasından itibaren en fazla 10 yıl içinde) için 500 avro, profesyoneller için 700 avro’luk kayıt ücretleri, katılımcıların kesin listesi onaylandıktan sonra 3 Temmuz 2024 tarihinden sonra tahsil edilecektir. Ödeme için son tarih daha sonra duyurulacaktır. Ücretler, seyahat ve konaklamayı içermemektedir. Etkinlik sırasında öğle yemeği ve çay/kahve sağlanacaktır. EELISA katılımcıları, kendi kurumlarındaki yerel EELISA proje koordinatörleri ile önceden iletişime geçerek seyahat ve konaklama desteği talep edebilirler.

Yaz okulunun çalışma dili İngilizce olacaktır.

Sorularınızı eelisa@itu.edu.tr adresine yöneltebilirsiniz.

Duyurunun yapıldığı web sayfasına ulaşmak için tıklayınız.

İTÜ Ayazağa Kampüsü

Rektörlük Binası Maslak-Sarıyer / İstanbul

İTÜ Ayazağa Kampüsü Telefon

0212 285 30 30 (40 Hat)

İTÜ Ayazağa Kampüsü Fax

0212 285 29 10

İTÜ