25 Ağu 2022

“İTÜ Ödülleri” İçin Son Gün 30 Eylül!

Bilimsel ve teknolojik alanlardaki çalışmaları desteklemek ve özendirmek amacıyla düzenlenen “İstanbul Teknik Üniversitesi Ödülleri” için başvurular başladı. Türkiye çapında tüm akademisyenlerin katılabileceği ödülün son başvuru tarihi 30 Eylül 2022...

Haber: İTÜ Medya ve İletişim Ofisi

Ülkemizdeki başarılı bilimsel çalışmaları ödüllendirmek ve araştırmacıları yeni çalışmalar için teşvik etmek amacıyla düzenlenen “İstanbul Teknik Üniversitesi Ödülleri”ne son başvuru tarihi 30 Eylül 2022 olarak belirlendi.

“İstanbul Teknik Üniversitesi Ödülleri”; toplumsal katkıyı ön planda tutan, yeni teknolojiler geliştiren, üniversite-sanayi işbirliğini önemseyen, yenilikçi bir bakışla üretilen proje, patent ve ürün odaklı çalışmalarla birlikte bilim dünyasına eğitim ve sosyal alanlarda hizmet etmiş araştırmacıları ödüllendirmeyi amaçlamaktadır. Bu kapsamda İTÜ Ödülleri’ne, alanlarında gelişmeye önemli katkıları olan, bilimsel mükemmeliyet ve/veya uygulama odaklı araştırmaları ile ülkemizin Ar-Ge kültürüne katkı sağlayan tüm araştırmacılar katılabilecektir.

Yılın Teması: “Sürdürülebilirlik”

Her yıl Bilim, Genç Akademisyen Başarı, Tematik Alan Araştırma, Hizmet ve Özel Ödüller başta olmak üzere on altı alt kategoride verilecek olan İTÜ Ödülleri, 2022 yılında “Sürdürülebilirlik” tematik alanında bilimsel ve toplumsal fikirleri ve projeleri ödüllendirecektir.

Ayrıca, Prof. Dr. Mustafa İnan’ın 111. yaş günü anısına; İnan’ın çalışma alanında bilimsel başarılara sahip olan araştırmacılara “Mustafa İnan Özel Ödülü” verilecektir. Bu ödül, öneri usulü değerlendirilecek olup tüm araştırmacılara açık olacaktır.

“İTÜ Ödülleri” için son başvuru tarihi 30 Eylül 2022...

“İTÜ Ödülleri” başvuru ve detaylı bilgi için tıklayınız.

“İTÜ Ödülleri” tanıtım videosunu izlemek için tıklayınız.

 


İTÜ Ayazağa Kampüsü

Rektörlük Binası Maslak-Sarıyer / İstanbul

İTÜ Ayazağa Kampüsü Telefon

0212 285 30 30 (40 Hat)

İTÜ Ayazağa Kampüsü Fax

0212 285 29 10

İTÜ