30 Mar 2022

“Türkiye’ye Enerji Veren Kadınlar” Akademi Ödülü Sahibi Figen Kadırgan Oldu

Türkiye'ye Enerji Veren Kadınlar Ödül Töreni'nde girişimcilik, iş dünyası, profesyonel, akademi, enerjide örnek şirket, jüri özel ve ilham veren kadın kategorilerinin kazananlarına ödülleri takdim edildi.

Haber: İTÜ Medya ve İletişim Ofisi

Türkiye'nin dört bir yanında enerji sektöründe faaliyetlerini sürdüren profesyonel, akademisyen ve girişimci kadınlara dikkat çekerek toplumsal farkındalık yaratmayı amaçlayan "Türkiye’ye Enerji Veren Kadınlar" Ödül Programı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Açılış konuşmalarının ardından "girişimcilik", "iş dünyası", "profesyonel", "akademi", "enerjide örnek şirket", "jüri özel" ve "ilham veren kadın" kategorilerinin 2020 ve 2022 kazananlarına ödülleri verildi. İTÜ Kimya Bölümü öğretim üyemiz Prof. Dr. Figen Kadırgan “Akademi Ödülü”ne değer görüldü. İstanbul Teknik Üniversitesi'nden Prof. Dr. Figen Kadırgan  “2020 Akademi Ödülü”nü Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Selen Zorlu Melik’ten aldı.

Öğretim üyemizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Ödül törenine dair detaylar için  tıklayınız.

İTÜ Ayazağa Kampüsü

Rektörlük Binası Maslak-Sarıyer / İstanbul

İTÜ Ayazağa Kampüsü Telefon

0212 285 30 30 (40 Hat)

İTÜ Ayazağa Kampüsü Fax

0212 285 29 10

İTÜ