04 Mar 2022

18. İTÜ Kariyer Zirvesi Başlıyor

Her yıl, kurumsal firmalarla İTÜ’lü genç yetenekleri bir araya getiren İTÜ Kariyer Zirvesi 8-9-10 Mart 2022 tarihlerinde çevrimiçi olarak düzenlenecek. Gelenekselleşen zirvenin bu yılki teması “Girişimcilik ve İnovasyon” olacak.

Haber: İTÜ Medya ve İletişim Ofisi

Bu yıl sekizincisi düzenlenen İTÜ Kariyer Zirvesi her geçen gün büyümeye devam ediyor. Her yıl kurumsal firmalar, start-up’lar ve sektör temsilcileri ile öğrenci ve yeni mezunları buluşturan etkinliğin bu yılki teması “Girişimcilik ve İnovasyon” olurken, mottosu da “Yeteneğe Dokun” oldu.

İTÜ’de yapılan yılın en büyük etkinliklerinden biri olan İTÜ Kariyer Zirvesi’nde her yıl kurumsal firmalar ve İTÜ’lü öğrenciler ve yeni mezunlar bir araya geliyor. Çeşitli sektörlerde adını duyurmuş olan start-up’ların da ağırlanacağı zirvede, finans teknolojileri ve yeşil enerji konularının ilgi odağı olması bekleniyor.

Bilişimden denizciliğe, bankacılıktan enerjiye, makinadan inşaat ve tekstil sektörüne kadar, yeteneğe ihtiyaç duyan tüm sektörlerin katılım göstereceği İKZ’22, 8-9-10 Mart 2022 tarihlerinde çevrimiçi gerçekleşecek. “Girişimcilik ve İnovasyon” temasıyla yapılan zirvede, daha öncekilerde olduğu gibi yine iş dünyasının birçok güçlü firmasıyla ortak programlar planlandı, çok kapsamlı ve doyurucu bir zirve takvimi hazırlandı.

Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Koyuncu, İTÜ Kariyer Zirvesi’nin artık adeta kendine has bir markaya dönüştüğünü belirterek şunları dile getirdi: “Biz, artık geleneksel hale gelmiş olan İTÜ Kariyer Zirvesi’ni üniversite-iş dünyası tanışmasının ilk ayağı olarak görüyor ve bu nedenle çok önemsiyoruz. İstiyoruz ki her bir İTÜ'lü, daha okulunun ilk senesinden itibaren kendi alanıyla ilgili iş fırsatlarını görsün, deneyim edinsin ve yeni bağlantılar kursun.”

Yeteneğe Dokun (Touch the Talent) mottosuyla tasarlanan zirvenin çevrimiçi etkileşimli yapısı sayesinde öğrenciler, insan kaynakları yetkilileri ile daha etkin şekilde bir araya gelebilecek ve özgeçmişlerini kolaylıkla iletebilecekler. Bunların yanında çeşitli paneller, iş-staj mülakatları, vaka analizi, çay sohbetleri ve çalıştay etkinlikleriyle de öğrenciler ile insan kaynakları yetkilileri arasında sıcak bir iletişim kurulabilecek.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

İTÜ Ayazağa Kampüsü

Rektörlük Binası Maslak-Sarıyer / İstanbul

İTÜ Ayazağa Kampüsü Telefon

0212 285 30 30 (40 Hat)

İTÜ Ayazağa Kampüsü Fax

0212 285 29 10

İTÜ