23 Mar 2021

İTÜ MTAL Öğrencilerinden Su Tasarrufu Konusunda Kısa Film

İTÜ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (İTÜ MTAL) öğrencileri su tasarrufuna dikkat çekmek için kısa film hazırladı.

Haber: İTÜ Medya ve İletişim Ofisi

22 Mart Dünya Su Günü’nün bu yılki teması “suyun değeri” olarak belirlendi. Bu önemli günde, İTÜ MTAL öğrencileri su tasarrufuna dikkat çekmek amacıyla bir kısa film hazırladı.

İTÜ MTAL 9. sınıf öğrencilerinden Kevser Gümüş ve Yusuf Onbaşıoğlu hazırladıkları kısa filmde suyun tasarrufu konusunu farklı bir bakış açısıyla işlediler.

Öğretim görevlisi Zafer Topaloğlu ve okul öğretmeni Selen Aras danışmanlığında hazırlanan çalışmada, suyun verimli ve idareli kullanılması konusunda insanları bilgilendirmek amaçlanıyor.

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH), İstanbul Ticaret Odası ve İstanbul Ticaret Üniversitesi kısa film projesine destek sunan kuruluşlar arasında yer aldı.

“Temel hedefimiz su tasarrufunda farkındalık oluşturmak”

İTÜ MTAL Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Toros, ekolojik sistemin sürdürülebilirliği ve güvenliği için suyun hayati öneme sahip olduğunu belirtti. Tarih boyunca medeniyetlerin gelişmesinde veya gerilemesinde suyun etkili olduğunu vurgulayan Toros, “Su, günümüzde de önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle, suyun önemiyle ilgili farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Öğrencilerimiz de dikkat çekmek için evlerinde su tasarrufuyla ilgili kısa film çektiler. Bu filmi sosyal platformlara yükleyerek su tasarrufuna dikkat çekecekler. Öğrencilerimizin bu tarz farkındalık projeleri yapmaları çok önemli,” dedi.

 

İTÜ Ayazağa Kampüsü

Rektörlük Binası Maslak-Sarıyer / İstanbul

İTÜ Ayazağa Kampüsü Telefon

0212 285 30 30 (40 Hat)

İTÜ Ayazağa Kampüsü Fax

0212 285 29 10

İTÜ