19 Ağu 2020

Teknoloji Takımlarımız TEKNOFEST Yarışmaları Finalinde

TEKNOFEST, Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen teknoloji yarışmalarında 23 öğrenci kulübümüz/teknoloji takımımız geliştirdikleri proje ve çalışmalarla finale kalma başarısı gösterdi.

Haber: İTÜ Kurumsal İletişim Ofisi

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde, Üniversitemizin de akademik paydaşları arasında yer aldığı, Ülkemizin önemli kurum ve firmalarının destekleriyle her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen TEKNOFEST etkinliğinin teknoloji yarışmaları finalistleri belli oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi çatısı altında kurulan ve faaliyetlerini sürdüren teknoloji takımlarımız, proje ve çalışmalarıyla finale kalma başarısı gösterdi.

Türkiye’nin millî teknoloji hamlesine ve teknoloji üretimine katkı sağlamak, gençlerin teknoloji üretme ve geliştirme konusuna ilgilerini artırmak amacıyla gerçekleştirilen yarışmalar; hem roket, insansız sualtı sistemleri, insansız hava araçları gibi günümüz teknolojilerine yönelik kategorileri içermekte hem de geleceğin teknolojilerine zemin hazırlamakta.

23 Takımımız Finale Hazırlanıyor

Toplamda 175 Üniversiteden 11898 öğrencinin başvuruda bulunduğu TEKNOFEST-2020 Teknoloji Yarışmalarında en başarılı takımlar arasına giren 23 teknoloji takımımız, 24-27 Eylül tarihleri arasında Gaziantep’te gerçekleştirilecek final etabında yarışmaya hak kazandı.

Finallerde İTÜ’yü temsil edecek teknoloji takımları ve yarışma kategorileri:

Takım Adı

Yarışma Adı

ALENES

İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması (İleri Kategori)

Anadolu Robotik

İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması (İleri Kategori)

İTÜ APİS ARGE

Roket Yarışması Orta İrtifa Kategorisi

Diriliş ve Medeniyet

Robotaksi Binek Otonom Araç Yarışması

FIGHTER SOUND

İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması Sağlık Ve İlk Yardım (Üniversite Ve Mezun Seviyesi)

FULLINLIGHT

İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması Sosyal İnovasyon ( Üniversite Ve Mezun Seviyesi)

Gamma

Sürü İha Simülasyon Yarışması

Genç Mimar Sinan Vefa Roket Takımı

Roket Yarışması Yüksek İrtifa Kategorisi

IRON BEES

İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması (İleri Kategori)

ITU BICOPTER

Helikopter Tasarım Yarışması

İSTE KOI SURVIVORS

Eğitim Teknolojileri Yarışması (Üniversite Ve Mezun Seviyesi)

İTÜ APİS ARGE

Roket Yarışması Orta İrtifa Kategorisi

İTÜ MEMS Takımı

Tarım Teknolojileri Yarışması

İTÜ Newocean Takımı

İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması (İleri Kategori)

İTÜ Otonom Tekne Takımı

İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması Afet Yönetimi (Üniversite Ve Mezun Seviyesi)

İTÜ ROV TAKIMI

İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması (İleri Kategori)

İTÜ SEDNA TEAM

İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması (İleri Kategori)

Kuzgun

Sürü İha Simülasyon Yarışması

Lagari Thrust Roket Takımı

Roket Yarışması Orta İrtifa Kategorisi

MilAT Elektromobil Ar&Ge Topluluğu

Robotaksi Binek Otonom Araç Yarışması

RA-Sat

Eğitim Teknolojileri Yarışması (Üniversite Ve Mezun Seviyesi)

Seyyal

Jet Motor Tasarım Yarışması

TARI

Tarım Teknolojileri Yarışması

Vefa İnsansız Sistemler Takımı

Roket Yarışması Alçak İrtifa Kategorisi


İTÜ Ayazağa Kampüsü

Rektörlük Binası Maslak-Sarıyer / İstanbul

İTÜ Ayazağa Kampüsü Telefon

0212 285 30 30 (40 Hat)

İTÜ Ayazağa Kampüsü Fax

0212 285 29 10

İTÜ
More than one Google Analytics scripts are registered. Please verify your pages and templates.